Paylaş

ALAPLI ÜLKÜ OCAKLARINDAN 10 KASIM ETKİNLİĞİ

Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı 10 Kasım, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılı münasebeti ile Atatürk Anıtı önünde bir anma programı düzenledi.

Anma programında Atatürk Anıtına Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ömer Ejder Bilgiç, yönetimi, Lise ve ortaöğretim öğrencileri karanfil bıraktı. Saygı duruşunda bulundu. İstiklal marşını okumasının ardından Atatürk ile ilgili kompozisyon ve şiirler okundu.

Anma programında konuşan Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ömer Ejder Bilgiç,” Bugün, büyük Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev de yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Bunun için, 10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz. Atatürk’e saygının gereğinin bu olduğuna, O’nun manevi huzuruna ancak bu şekilde başımız dik olarak çıkabileceğimize inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 80. Yılında Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Bir Yorum Yaz