Paylaş

“5 YILDIR AYNI SORUNLAR DEVAM EDİYOR. ARTIK İCRAAT İSTİYORUZ”

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, “Bizim üzüldüğümüz nokta şu, bu beş madde yıllardır devam ediyor. Yıllardır elden ele dolaşıyor. Artık biz çözüm istiyoruz, artık icraat istiyoruz. Biz bir 5 yıl sonra artık bu beş madde yine gündeme gelirse Alaplı’ya yazık olur. İmkan ise imkan, güç ise güç, destek ise destek biz MHP olarak her türlü devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bizden destek istediğiniz takdirde her türlü desteğe hazırız” dedi.

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, Kaymakam, Belediye Başkanı, İl Yöneticileri, ilçedeki siyasi parti başkanları, oda başkanlarının katılımıyla ilçe için önem taşıyan 5 önemli projenin hayata geçirilmesi için düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Alaplı’nın beş temel sorunları ile ilgili artık icraat beklediklerini söyledi.
MHP olarak gereken desteğe her zaman hazır olduklarını belirten Sözer, “Öncelikle Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Recep Ocak’a böyle bir toplantı düzenlediği için çok teşekkür ederim. Şimdi çok güzel Alaplı’nın belli başlı sorunları ile konulara değinmiş, zaten sorunlar çoğalırsa onun yaptırım gücü azalıyor. Ben özellikle Alaplı Meslek Yüksekokuluna değineceğim. Biliyorsunuz ki 4 yıllık üniversite zaten nüfusa takıldı. Bunun hayata geçmesi imkan dahilinde değil, yalnız şunu çok açık biliyoruz ki 4 yıllık yüksekokul ile ilgili 3 bölüm açılması kararı çıktı. Çıktı ama 2017 yılında bu kaldı. Rektörlük yani devlet buna kadro açması lazım, zaten bu üç bölüm açıldığı takdirde zaten öğrenci sayımızı artacaktır. Hastane bizim için çok önemli Recep Başkanımız net açıklama yaptı,ben kendisine yine çok teşekkür ediyorum. Ama bizim üzüldüğümüz nokta şu, bu beş madde yıllardır devam ediyor. Yıllardır elden ele dolaşıyor. Artık biz çözüm istiyoruz, artık icraat istiyoruz. Biz bir 5 yıl sonra artık bu beş madde yine gündeme gelirse Alaplı’ya yazık olur. İmkan ise imkan, güç ise güç, destek ise destek biz MHP olarak her türlü devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bizden destek istediğiniz takdirde her türlü desteğe hazırız. Tek bir ricamız bu beş maddeye özen göstermeniz, bir daha ki toplantıda çözüm önerileri getirmenizdir” dedi.

 

 

Bir Yorum Yaz