Paylaş

TEKİN, “ATA SPORUMUZA DESTEĞİMİZ HEP SÜRECEK”

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Biz de bugüne kadar ata sporumuz güreşin ve sporun her dalının gelişmesi için elimizden gelen desteği verdik, bu desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Aktif Gençlik Spor Kulübü’nün düzenlediği yağlı pehlivan güreşlerini Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ile birlikte izledi.

Alaplı Aktif Gençlik Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen Alaplı Yağlı Güreşlerinde ki mücadele nefesleri kesti. Toplamda 230 güreşçinin katıldığı müsabakalarda ki mücadele izleyenleri adeta mest etti. Alaplı halkının yoğun ilgi gösterdiği ve tribünleri doldurduğu güreşlerin galibi ise finalde Oğuzhan Tekmen ile karşılaşan Mustafa Bayram güreşleri Başpehlivan olarak tamamladı. Üçüncülükleri ise Mustafa Aslan ve Emre Gürbüz kazandı.

Alaplı Aktif Gençlik Spor Kulübü’nün düzenlediği yağlı pehlivan güreşlerini Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ile birlikte izleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,  yaptığı konuşmada, Aktif Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uğuz ve kulüp yöneticilerini gençlerin spora yönlendirilmesine katkılarından ve spora verdikleri önemden dolayı kutlayarak “Biz de bugüne kadar ata sporumuz güreşin ve sporun her dalının gelişmesi için elimizden gelen desteği verdik, bu desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.

Alaplı Aktif Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uğuz da  güreşlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ederek centilmence mücadele eden tüm güreşçileri kutladıklarını ifade etti.

Bir Yorum Yaz