Paylaş

ALAPLI’DA 19 MAYIS COŞKUSU BİR BAŞKADIR

Alaplı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Alaplı Kaymakamlığı ve Alaplı Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü düzenlendi.

19 Mayıs ruhuna yakışır şekilde gerçekleştirilen Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşüne katılan yüzlerce Alaplılı vatandaşın coşkusu görülmeye değerdi.
Akşam saat 19.00’da 690 Evler Semt Pazarı mevkiiden başlayan Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü Alaplı Sahilpark Amfi Tiyatro’ya kadar devam etti. Burada bir konuşma yapan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşüne yoğun ilgi gösteren Alaplı halkına teşekkür etti. Tekin, ayrıca Oturak Voleybol turnuvasını Türkiye birincisi ve Şampiyon olarak tamamlayan Alaplı Alges Oturak Voleybol takımını da sahneye davet ederek başarılarının devamını diledi. Alaplı Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca Amfi Tiyatro’da her akşam çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini ifade ederek şimdiden tüm Alaplı halkını davet ettiklerini söyledi. Alaplı Sahil Park Amfi tiyatroda müzikli eğlence ile devam eden kutlamalar havai fişek gösterileri ile son buldu.
Kutlama programına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Alaplı Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Alaplı Garnizon Komutanı Fuat Gençer, Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Halk Partisi Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Alaplı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Kemal Çam, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Bir Yorum Yaz