Paylaş

GURURUMUZSUN DİLAN YAZICIOĞLU…

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında Türkiye ikincisi olan Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu ödülünü aldı.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün genç yazarlar yetiştirme amacıyla yürüttüğü “Genç Kalemler” projesi kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen 15 Temmuz konulu hikaye yarışmasının ödül töreni Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Alaplı İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Acar, Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Ümit Türkoğlu,Türkiye ikincisi olan Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu’nun babası Muharrem Yazıcıoğlu da katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek ile İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, protokol üyeleri ve öğretmen, idareci ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen törende konuşan Muğla Valisi Çiçek “15 Temmuzu bizzat yaşamış bir insan olarak Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz hikaye yarışmasına tüm Türkiye’den bu kadar yüksek katılım olması beni gururlandırdı. 15 Temmuzda milletimizin yazdığı destanı gençlerin hikayelerine dökmesi bizi ziyadesiyle memnun etti.” dedi.

Törende; Karaman Larende Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Furkan Şaşma´nın eseri Kelebek Dokunuşları birincilik ödülüne, Zonguldak Alaplı İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu’nun eseri Vatan Uğruna ikincilik ödülüne, İstanbul Vefa Lisesi öğrencisi Aslıhan Aydoğan’ın yazdığı Son Bir Ses adlı hikaye üçüncülük ödülüne ve Muğla Milas Gürel Lök Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yılgörcan Güçlü’nün yazdığı 15 Temmuz adlı hikaye Muğla İl Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü. Katılımcılarla toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

 

Bir Yorum Yaz