Paylaş

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ” Amacımız, daha yaşanabilir bir Alaplı, hedefimiz, ilçemizi, kendi kendine yetebilen çağdaş ve modern bir kente dönüştürebilmek. İnşallah, hep beraber amaçlarımıza ve hedeflerimize ulaşacağız. Bu anlamda bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonrada yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Alaplı’da göreve geldiği günden bu yana ilçedeki eksiklikleri yerinde tespit ederek ilçenin her noktasında çalışma başlatan tabiri caizse el atmadığı bölge kalmayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, belediyenin imkanları ölçüsünde gece gündüz demeden ilçenin her noktasına hizmet götürmek için yoğun çaba sarf ediyor.
Görevdeki 3 yılını Alaplı Postası Gazetesine değerlendiren Tekin, “Göreve geldiğimiz ve geride bıraktığımız 3 yılda kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak suretiyle, mevcut imkânlarımızı da aşarak sizlere en nitelikli hizmeti ulaştırmanın gayreti içinde olduk. İlk günden bugüne kadar, taleplerinize, fikir ve önerilerinize, şikayetlerinize büyük bir önem verdik. Bizzat dile getirdiğiniz istek ve şikayetlerinizin yanı sıra elektronik posta ve sosyal medya aracılığıyla bize ulaştırdığınız istek ve şikayetleri de anında değerlendirmeye alarak mümkün olanları ivedilikle yerine getirmeye çalıştık. Sizlerin toplumsal ihtiyaçlarını titiz bir çalışmayla tespit ederek, bu ihtiyaçların en kısa sürede karşılanması için büyük bir gayret gösterdik. Planlı ve programlı çalışmaya dayalı bu hassasiyetimiz, kısa denilebilecek bir sürede, ilçemize yeni bir kimlik, yeni bir çehre kazandırdı. Özellikle, ihmal edilmiş sorunların çözümünü önceliklerimiz arasına aldık. Hiç hizmetin ulaşmadığı mahalle, sokak ve caddelerde öncelikli olarak çalıştık. Yaptığımız bu özenli çalışmayla, mahalleler arasındaki hizmet eşitsizliğini de gidermiş olduk. 36 ayda yaptığımız çalışmalarla, her mahalleyi, birbirine yakın hizmet imkanlarına kavuşturduk. Bu hassasiyetimiz bundan sonra devam edecek ve hiçbir mahallemiz, hiçbir caddemiz, hiçbir sokağımız ihmal edilmeyecek. Bir mahalle hangi hizmetlerden faydalanıyorsa, diğer mahalleler de aynı hizmete sahip olacak. Şunu belirtmek isterim ki sizlerin memnuniyetinin verdiği onur ve mutluluk, var olan azmimizi daha da artırarak gücümüze güç kattı. Biz belediye olarak ilçenin her noktasına hizmet götürmek için çalışıyoruz. Vatandaşımızdan gelen her istek ve temennileri dikkate alarak çalışmalar yapıyoruz. Elbetteki ilçemizde eksiklikler mevcut biz bunları biliyoruz. Ama biz sırayla tüm eksiklikleri ve vatandaşımızın isteklerini yerine getirme gayreti içindeyiz. Vatandaşlarımız sabırlı olsunlar. Biz vatandaşımızdan aldığımız büyük güçle, önümüzdeki yıllarda, ilçemizin temel ihtiyaçlarına neşter vuracak hizmetlere devam edeceğiz” dedi.
“YOL VE SOSYAL ALANLAR ÜZERİNDE YOĞUNLAŞTIK”
Göreve geldikleri günden bu güne kadar özellikle yol ve sosyal alanlar üzerine yoğunlaştıklarını kaydeden Tekin, “İlçemizin bütün mahallelerinde, neredeyse bütün cadde ve sokaklarında yol, yol genişletme, kaldırım, istinat duvarı ve çevre düzenleme çalışması yaptık. Kaldırımı olmayan yollara kaldırım yaptık, bozulan kaldırımları komple sökmek suretiyle onardık. Çalı çırpıya karışmış, pejmurde bir vaziyette olan yol kenarlarını temizleyerek ve çevre düzenlemesini yaparak güzel bir görüntüye kavuşturduk. Ana güzergahların yanı sıra mahalle arasındaki yıllarca ihmal edilmiş, son derece bozuk olan cadde ve sokak yollarını altyapıları, kaldırımları, istinat duvarları ve çevre düzenlemeleriyle birlikte yeniden yaptık. Yeni yaptığımız ve var olan kaldırımlara, engelliler için engelli rampaları ve kabartmalı yürüyüş yolları yaptık. Mahallelerde, imar planında var olan noktalarda yeni yollar açarak, halkımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.

“SOSYAL KOMPLEKS KAZANDIRDIK”
“İlçemizin en büyük sorunlarından biri de sosyal yaşamı sınırlayan sosyal alanların olmamasıydı. Halkımızın sosyal ihtiyaçlarını çevre yerleşim birimlerinden karşılamaya çalışması ve her gün ilçe dışına günlük göçlerin yaşanması çözülmesi gereken sorunlarımızdan biriydi. Bu sorunu çözmek için, Taşbaşı-Erdemyuva mevkiindeki deniz dolgu alanındaki geniş bir alanda yeşil alanları, yürüyüş yolları, oturma ve dinlenme alanları, çocuk ve engelsiz yaşam oyun parkı, kafeterya,süs havuzları ve sağlıklı yaşam alanları kurmak suretiyle büyük bir peyzaj çalışması yaptık. İlk etabını kısa sürede tamamladığımız bu çalışmayla, halkımızı çevre yerleşim birimlerine muhtaç etmeyecek, hatta çevre ilçelerden günübirlik göç alacak büyük bir sosyal komplekse kavuşturduk. Bu alanda ikinci etap çalışması olarak da sahil dolgu alanına amfi tiyatro kazandırdık. Yine Yeni Siteler semtinde, “Eyüp Yaman Sosyal Tesisleri” adını verdiğimiz; çevre yollarını, kaldırımlarını, çevre düzenlemesini, iç ve çevre aydınlatmasını yaptığımız aile parkı da, ilçemizin sosyal yaşamına ayrı bir zenginlik kattı. Bunların yanında, mevcut oyun parklarını, yeni oyun grupları ve içine sağlıklı yaşam araç ve gereçleri de koymak suretiyle yeniledik ve yenilemeye devam ediyoruz. Asıl hedeflerimizden biri de, ilçemizdeki tüm mahallelerde halkımızın oturup dinlenebileceği büyük park alanları oluşturmak. Bunun için mahallelerdeki atıl alanları değerlendirerek, parka alanına dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Tek Sevdamız Alaplı” sloganıyla çıktığımız yolda, hepimizin görmek istediği Alaplı’yı imar etmek için 24 saat çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerden aldığımız takdir ve destekle ilçemizin çehresini değiştirecek şekilde projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. İlçemizi, Ereğli ile Akçakoca arasında sıkışmış bir kent olmaktan çıkarıp, gıpta ile bakılan bir kente dönüştürüyoruz. Ayrıca ilçemizde bulunan tüm duraklarımızı modern duraklarla yeniledik. Alaplı Merkez mezarlığına modern bir gasilhane kazandırdık. “
EĞİTİM HİZMETLERİMİZ
“İlçemizde Atatürk Ortaokulu, TOKİ Okulunun alt yapılarını yaptık. Gelen talepler doğrultusunda eğitime katkılarımızı sürdüreceğiz”
2017 YILINDA DA YENİ PROJELERLE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK
Alaplı Hükümet Caddemizde düzenleme çalışmaları yapacağız. Karşıyaka Dolgu sahasında yeni projelerle sosyal alanları yapacağız.
Yine “Zirvetepe” olarak adlandırılan, ilçemiz kent merkezine en hakim noktadaki alanda da, “Teras Park” adını verdiğimiz, içinde oturma ve dinlenme alanları, kafeteryası bulunan bir park kuracağız. Projesini yaptığımız bu parkla ilgili çalışma başlatacağız.

Bir Yorum Yaz