Paylaş

ALAPLI’NIN SANAT GURURUNA ÖDÜL YAĞMURU

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 15 Nisan 2015 Tarihinde “İçimdeki Fırtınalar” adlı şiir kitabıyla sanat camiasında adından başarıyla bahsedilen Şair Nermin Karakaya’nın 2 Şiiri Bestekar ve Ses Sanatçısı Fuat Bahçeci tarafından türkü bestelendi. İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılan Karakaya’ya Şiiri Bestekar ve Ses Sanatçısı Fuat Bahçeci tarafından plaket takdim edildi.

Adana’da yayınlanan Güney Havadis Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı Ünlü Yazarı ve Şairi” seçilen Alaplı’nın eğitim, sanat ve kültürel anlamda medarı iftiharı Nermin Karakaya başarıları ve aldığı ödüllerle Alaplı ve Zonguldak’ın gururu oldu. 15 Nisan 2015 Tarihinde “İçimdeki Fırtınalar” adlı şiir kitabıyla sanat camiasında adından başarıyla bahsedilen Şair Nermin Karakaya’nın 2 Şiiri Bestekar ve Ses Sanatçısı Fuat Bahçeci tarafından türkü bestelendi. İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılan Karakaya’ya Şiiri Bestekar ve Ses Sanatçısı Fuat Bahçeci tarafından plaket takdim edildi.

Ödül töreni ile ilgili değerlendirmelerde bulunan  Karakaya, “Şiirden Tele Gönülden Dile antolojisi projesini Fuat Bahçeci hazırlıyarak 36 şiire hayat vermiş ve bestelemiştir. Şair ve yazarların türkülerini bir albümde toplamış seçici kurul Vural Şahin ile birlikte İstanbul’da plaketlerimizi takdim etmişlerdir. Değerli bestekar ve yorumcu Fuat Bahçeci’nin beni sahneye davet ederken Zonguldak’tan manevi annem Nermın Karakaya demesi beni ayrıca onurlandırdı. Bakırköy Anadolu Türkü Evindeki  ödül törenine yurt içinde ve  yurt dışından misafirlerimizde vardı. Şu an 2 şiirim Fuat Bahçeci tarafından bestelenmiştir. İlk şiirim ise   Alaplı Klasik Türk Müziği Topluluğu koro şefi Nevzat Göl tarafından bestelenmişti. Ödül töreninde müziğe yıllarını vermiş Deniz Toprak ile tanışma fırsatım oldu. Bu arada YASADER tarafından düzenlenen kahvaltıya katılarak orada şiir okudum. Floryada Sieaner Kitap Fuarında şair yazar Sedat Erdogdu’nun kitabını ımzalattık.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bir Yorum Yaz