Paylaş

YURT DEĞİL, SANKİ İKİNCİ BİR EĞİTİM YUVASI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu  (KYK)  Alaplı Yurt Müdürü Erhan Yavaş göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekerken, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı 15 kurs ile de yurdu ikinci bir eğitim yuvası haline getirdi.

2015 yılında Alaplı Ahmet Zeki Atalay Ortaokulunda Müdür Yardımcısı ise iken Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Alaplı Yurt Müdürlüğüne atanan Erhan Yavaş,  hem öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda eğitim görmelerinin yanı sıra onları geleceğe hazırlamak, eğitimlerindeki çıtayı yükseltmek hedefi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasındaki protokol kapsamında yurt bünyesinde yurtlarda kalan öğrencilerin, halk eğitim merkezlerindeki kurslardan ücretsiz yararlanmasına imkan sağlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezi işbirliği 15 adet kurs açılmasını sağladı. Yavaş önderliğindeki Yurttaki öğrenciler  yardıma muhtaç ailelere eşya yardımı, İlkokul öğrencileri, özel eğitim öğrencileri, Kuzey Bakım Merkezindeki engelli vatandaşlara yönelik  sosyal projelere de imza attı.

470 öğrencinin barındığı yurtta bu kurslar sayesinde 260 öğrenci eğitim gördü.

Açtıkları kurslara öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Alaplı KYK Yurt Müdürü Erhan Yavaş,  “Yurdumuzda 470 civarına öğrencimiz barınmaktadır. Bu öğrencilerimiz için Halk Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile 15 adet kurs açtık. Kurslarımıza toplam 260 öğrenci katılmaktadır. Yurdumuzda öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda, Osmanlıca, Ebru kursu, İlk yardım, oto ket kurusu, matematik, Halkoyunları, bağlama kurslarımız faaliyete geçti bunu dışında açılmasını planladığımız kurslarımızda var. Ayrıca ileriki zamanlarda Kur’an Kursu’da açmayı planlıyoruz. Öğrencilerimizin barınmaları yanında ders saatleri dışında ikinci bir eğitim yuvası olarak hizmet veriyoruz. Ben Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Alaplı Kredi Yurtlar Kurumu öğrencileri Yurt Müdürü Erhan yavaş önderliğinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çok önemli projelere imza attı.

Projeler kapsamında İlkokul öğrencileri, özel eğitim öğrencileri, Kuzey Bakım Merkezindeki engelli vatandaşları ziyaret ederek onların eğlenmelerini ve moralli olmalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten  Yavaş, “Öğrencilerimizin böyle sosyal sorumluluk projelerine imza atmaları bizleri son derece mutlu ediyor. Öğrencilerimiz bu yapmış oldukları etkinliklerle hayata daha farklı bakmasını öğrenmekte ve yardımlaşma duygularını geliştirmektedirler. Bu tür projelerimiz devam edecektir” diye konuştu.

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ

Kredi Yurtlar Kurumu Alaplı Yurt Müdürlüğü tarafından Yurt binasında açılan”15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Alaplı Öğrenci Yurdu Müdürü Erhan Yavaş, serginin açıldığı ilk günden bu yana özelikle öğrenciler büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Yavaş, “241 tane şehidimiz ve 2 bin üzerinde yaralımızın olduğu ve tüm Türkiye de çok derin izler bıraktığı bir hadiseyi yaşadık. Gelecek nesillere ve kuşaklara aktarmak gençlerin zihinlerinde bu tabloyu canlı tutmak adına kurumuz 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler resim sergisi açılışı yaptık” dedi.

HALEP’E YARDIM

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Alaplı Yurt Müdürlüğünde kalan öğrenciler, Halepliler için başlatılan yardım kampanyasına destek vererek 1 kamyon yardım malzemesi topladı.

 

 

Bir Yorum Yaz