Paylaş

O VE EKİBİ İLE ALAPLI EKONOMİSİ İSTİHDAMLA ŞAHLANACAK

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı’nın ekonomik ve istihdam alanında kalkınmasının reçetesi olarak Alaplı OSB ve Islah OSB’yi gösterdi. Bu anlamda önemli aşama kaydettiklerini belirten Ocak, “Alaplı’da işsizlik sorunu büyük ölçüde çözecek olan 9 aralıkta çalışma başlatılan Alaplı OSB alt  yapı işlemleri 30 Kasım 2017 tarihinde tamamlanacak. 30 parsel olarak planlanan Alaplı OSB alanında yatırımcıların tesislerini kurmalarından sonra ilçe ve bölge halkından yaklaşık 2 bin kişilik bir istihdam katkısı sağlayacaktır” dedi.

Göreve geldiğinden bu yana ilçedeki istihdama yönelik çalışmaları yakından takip eden bu konuda Ankara’da bakanlıklar ve milletvekilleri nezdinde girişimden bulunarak yoğun çaba harcayan Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak ve yönetimi ilçeyi ekonomik ve istihdam alanında ayağa kaldıracak projeleri hayata geçiriyor.   Alaplı OSB’ye şimdiye kadar altyapı ile birlikte 16 milyon yatırım yapıldığını kaydeden Ocak,”İlçemiz için önem arz eden   Organize sanayi bölgesin alt yapısı bildiğiniz gibi 3 Kasım 2016 tarihinde 5 milyon 925 bin lira bedelle ihale edilmiştir. Yüklenici firma Tekay İnşaat ile 9 Aralık 2016 tarihinde sözleşme imzalanmış olup firma 12 Aralıkta 9 iş makinesi ve 22 personelle çalışmalara başladı. İlçemiz tarihinin en büyük ve en önemli yatırımı olan OSB’de yağmur, kar, kış ve tüm olumsuz hava şartlarında alt yapı çalışmaları devam etmektedir. İlk iş olarak yol yapım çalışmalarına başlandı. Daha sonra yapılan yollara 68 bin metre kare kilitli parke taşı döşenecek. Sırasıyla Kiraz deresi ıslahı yapıldıktan sonra atık ve yağmur suyu inşaatı, bin 500 metre küplük su deposu ve içme suyu hattı düşeme işlemleri yapılacak.”

“İSTİHDAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Alaplı’da işsizlik sorunu büyük ölçüde çözeceklerini vurgulayan Ocak,  “  Alaplı OSB Alt yapı işlemleri 30 Kasım 2017 tarihinde tamamlanacak. 30 parsel olarak planlanan Alaplı OSB alanında yatırımcıların tesislerini kurmalarından sonra ilçe ve bölge halkından yaklaşık 2 bin kişilik bir istihdam katkısı sağlayacaktır. Kısaca Alaplı OSB ile ayağa kalkacaktır. Alaplı Çay boyu mevkisinde  yani Islah OSB alanında 20 ye yakın fabrika var. Bu alanda daha fazla fabrika kurulması ve mevcut fabrikaların kapasitelerinin artırılması için Islah OSB bir nimet.  Bu projemizde son aşamaya gelmiş durumda,  Biz mevcut sanayicimizi korumak ve kapasitesini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ESKİ ODA BAŞKANLARINA YÖNETİMLERE  TEŞEKKÜR

Alaplı TSO’da görev yapan tüm başkanlara ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Ocak, “Benden önce görev yapan tüm TSO başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar odamızı bu noktalara getirdi, kiradan kendi binamıza kavuştuk.  Bizim de hedefimiz, hizmet aracı kazandırmak ilçede istihdam projelerini hayata geçirmek. Ses getirecek, bölgeye faydası olacak her türlü çalışmanın için birlik ve beraberlik içinde olacağız.  Yönetimimizle, meclisimizle, üyelerimizle eski başkan ve yöneticilerimizle el ele  Alaplı’ya ve bölgemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

Bir Yorum Yaz