Paylaş

“BAYRAKTAR HOCAMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Ören, “Bir eğitimciye saldırmak demek aynı zamanda sevgiye, barışa, anlayışa, bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak demektir. Öğretmenler asla sahipsiz değildir. Herkes şunu bilmelidir ki, öğretmen asla sahipsiz değildir. Öğretmenimize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, her türlü adli ve idari soruşturmanın takipçisi olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Ören, Alaplı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Alaplı Kılçak İlk ve Ortaokulu Müdürü Süleyman Bayraktar’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Öğretmen asla sahipsiz değildir’ diyen Ören,   yapılan bu çirkin saldırı ile ilgili her türlü adli ve idari soruşturmanın takipçisi olacaklarını gereğinin yapılması noktasında tüm yetkilileri göreve çağırdıklarını belirterek  şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde evinin önünde sopalı 3 kişi tarafından darp edilen Süleyman bayraktar hocamıza geçmiş olsun diyoruz ve bu saldırıyı kınıyoruz. Alaplı ülkü ocakları olarak menfur saldırıyı gerçekleştirecek kadar vicdan yoksunu olan kendini bilmez, hak ettiği cezayı alana kadar konun takipçisi olacağız. Öğretmenlerin dünyada en kutsal görevlerden birini gerçekleştiriyor ‘Çocuklarımızı eğitmekten, sevgi, merhamet ve gelecek inşasından başka amacı olmayan öğretmenlerimize yönelik saldırılar artık son bulmalıdır Bir eğitimciye saldırmanın bilime ve ülkenin geleceğine saldırmaktır . Cehaletin kurbanı olarak seçilmiş öğretmenin; kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğraması bizleri derinden yaralamıştır. Öğretmenimize saldıranlar bilmeliler ki, onlar sadece öğretmeni yaralamakla kalmıyor, aynı zamanda geleceklerini de yok ediyorlar. Aslında içinde şiddet olan bir gelecek hazırlıyorlar. Genç nesillere yanlış çözüm yolları bırakıyorlar. Öğretmene saldıranlar aslında kendilerine saldırıyorlar. Bilmiyorlar ki, öğretmeni vuran şiddet bir gün failini de vuracaktır. Bir eğitimciye saldırmak demek aynı zamanda sevgiye, barışa, anlayışa, bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak demektir“ Üzülüyoruz, çünkü bu vatan çocuklarını eğiten, her bir öğrencisine ayrı sevgi gösteren, onların daha iyi bir eğitim almaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, onları hayata hazırlayan bir eğitimcinin saldırıya uğramasını, şiddetle kınıyoruz ‘Öğretmenler asla sahipsiz değildir’.Gerekli tedbirin alınmaması halinde, bu menfur saldırıların ilk olmadığı gibi son da olmayacağını hatırlatarak, gereğinin yapılması noktasında tüm yetkilileri göreve çağırıyorum “Herkes şunu bilmelidir ki, öğretmen asla sahipsiz değildir. Öğretmenimize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, her türlü adli ve idari soruşturmanın takipçisi olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

 

Bir Yorum Yaz