Paylaş

HASTANE ONUNLA HİZMET ÇITASINI YÜKSELTİYOR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimliğine 2016 yılının Nisan ayında atanan Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, Sürekli iyileşme hedefi çerçevesinde sağlık sektörü ile ilgili en son teknoloji ve gelişmeleri hastaların hizmetine sunmak için hastane yönetimi ile çaba göstererek hastaneye 50 bin liralık dijital rentgön cihazı aldı.  Hastanede Kadın Doğum Hastalıkları Polikliniğinin yeniden hizmet vermesini sağlayan Özlücan hastanede ikinci dahiliye polikliniği de hizmete açarak ilçeye ikinci bir dahiliye uzmanını kazandırdı.

Alaplı ilçesinde 2011 yılından bu yana görev yapan Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan 13 Nisan 2016 tarihinde Başhekimlik görevine başlamasının ardından çok önemli hizmetlere imza attı. Bu süre içinde Alaplı Devlet Hastanesine dijital röntgen cihazı kazandıran Özlücan, ilçede çok nadir yapılan böbrek taşı ameliyatlarını gerçekleştirerek hastane de çok başarılı ameliyatların yapıldığı imajını da kazandırmış oldu. Özlücan’ın Ramazan ayı dolayısıyla oruçlu vatandaşların mesai saatlerinde poliklinikten faydalanmakta yaşadığı zorluklar nedeniyle gönüllü olarak iftardan sonra hastalara akşam 21.00 ve 00.00 saatlerinde poliklinik hizmeti vermesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekti. Özlücan, son olarak ilçeye yeni bir dahiliye uzmanını da kazandırarak hasta yoğunluğunun azalmasının yanı sıra hastane bekleme süresini de kısaltmış oldu.

 

HASTANEYE 50 BİN LİRALIK DİJİTAL RÖNTGEN CİHAZI

Alaplı’da hastalara daha iyi hizmet vermek için hastaneye 50 bin liralık dijital röntgen cihazı kazandıran Özlücan, “Cihaz sayesinde hastaların filmi çekildikten sonra görüntüler hemen doktorun bilgisayarına düşüyor ve böylece  hastalar röntgen sonucu için sıra beklemiyor. Sonuçlar çekimin yapıldığı andan itibaren doktorların çalışma ekranlarından görülüyor. Hasta dilediği zaman arşivden görüntüsüne ulaşabiliyor. Eski görüntüleme sistemine göre daha net ve yüksek kalitede ekrana yansıyan görüntüler elde ediliyor. Ayrıca, bu cihazla hastaların maruz kaldığı radyasyon dozu da yarı yarıya düşüyor” dedi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Başhekim Özlücan’ın Ramazan ayı dolayısıyla oruçlu vatandaşların mesai saatlerinde poliklinikten faydalanmakta yaşadığı zorluklar nedeniyle gönüllü olarak iftardan sonra hastalara akşam 21.00 ve 00.00 saatlerinde poliklinik hizmeti vermesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekti. Özlücan’ın başlattığı bu uygulama Türkiye genelinde model olarak gösterildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayına  davet edilen Özlücan,  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iftar masasının konuğu oldu.

 

ALAPLI DEVLET HASTANESİNE YENİ UZMAN DOKTOR

Alaplı Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Hastalıkları Polikliniğinin yeniden hizmet vermeye başlamasının ardından hastanede ikinci dahiliye polikliniği de hizmete açıldı. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yaşar Baykal’ın alanında tek başına hizmet  verdiği hastaneye ikinci bir İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yalçın Taymez’in atanması ve göreve başlaması ile daha çok hastaya hizmet verilmesinin yanında kronik hastalıkları olan hastalarında  uzun sıra bekleme süresi de  azalmış olacak. Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, ç Hastalıkları  Uzmanı  Dr.Yalçın Taymez görevinde başarılar dilerken,  hastaneye yeni uzman doktor kazandırılması noktasında kendilerine desteğini esirgemeyen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na teşekkür etti.

“LAPAROSKOPİK AMELİYATLAR “

Ayda yaklaşık 30 ve üzeri ameliyatların yapıldığı Alaplı Devlet Hastanesinde laparoskopik ameliyatlarda başarı ile gerçekleştiriliyor.  Bir süre önce Alaplı Devlet bHastanesinde nadir olarak yapılan laparaskopik (kapalı) safra kesesi ameliyatıyla bir hastanın safra kesesinden misket büyüklüğünde 15’e yakın taş çıkartıldı.

HASTANEDE ÇOCUKLAR İÇİN AMELİYAT KORKUSU YOK

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, hastanede sünnet olacak yada  ameliyata girecek çocukların korkularını yenmelerine yardımcı olmak amacıyla akülü araba uygulaması başlattı.

Uygulama ile  çocukların ameliyata sedye ile götürülmesi sürecinde yaşadıkları korku ve endişeleri en aza indirdiklerini belirten   Özlücan,” Çocuklarımız için başlattığımız  akülü oyuncak araba uygulaması ile onların sünnet yada  ameliyathaneye girme sürecini eğlenceli hale getirmek istedik. Bu sayede korkularını yenmelerini sağladık. Bu uygulamamızdan çocuklarımızın aileleri de çok memnun kaldı” dedi.

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yaz