Paylaş

ALAPLI MYO HENDEN İLE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Rıfkı Henden ve ekibinin başarılı çalışması ile Alaplı MYO’ya kurulduğundan bu yana ilk kez yaklaşık 3 milyon liralık yatırım yapıldı. Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer ve senatonun katkısı ile Alaplı MYO örnek kampus oldu. Henden tarafından 2011 yılında dillendirilen Teknoloji Fakültesi ise yine Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun girişimleri ile hayata geçirilecek olması da  büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Yrd. Doç Dr. Rıfkı Henden, Müdür Yardımcıları Hafize Yeğen ve Ömer Dereli ve öğretim görevlileri ile her geçen gün çıtayı yükselten BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu bünyesinde yapılan 3 milyon liralık yatırımla bölgede örnek kampüs oldu. Henden, yönetimi, öğretim görevlileri ve öğrencilerle düzenlediği sosyal sorumluk projeleri ve etkinliklerle bölgenin parlayan yıldızı olurken, yüksekokul öğrenciler için yaşanabilir bir kampüs oldu.

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ MÜJDESİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ile Alaplı ilçesindeki Alaplı Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden’i makamında ziyaretinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) tarafından Alaplı ilçesine teknoloji fakültesi kurulacağını açıkladı.  Ziyarette Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç ve Alaplı Şoförler Oda Başkanı Kemal Çam da yer aldı. Öte yandan  Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Alaplı Teknoloji Fakültesi raporu Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.

“YAŞANABİLİR BİR KAMPÜS ”

Alaplı MYO kampüsünün sosyal bir ortam haline getirmek için kampus alanında çevre düzenlemesi ve projeler hazırlandığını ve çalışmaların sürdüğünü belirten Henden “Kampüsümüzü öğrencilerimiz için açık alanların tamamıyla sosyal bir ortam haline getirdik.  Ayrıca spor alanlarımızı yeniden düzenledik.  Basketbol ve voleybol sahaları ile futbol sahasını tamamladık. Bin 850 metrekarelik alan öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri spor kompleksi halini aldı. Bunun yanı sıra otopark sıkıntısını çözmek amacıyla da 15 araç kapasiteli otopark alanı oluşturduk” dedi.

OKULUN ÇEHRESİ ‘DESTEKLERLE’ DEĞİŞTİ

Alaplı Meslek Yüksekokulunun  özellikle son 4 yıl içerisinde Ereğli ve Alaplı esnafının da destekleri ile okulun teknik donanımını ve çehresini bir hayli geliştirdiklerini kaydeden Henden, “Bu anlamda Alaplı ve Kdz. Ereğlili iş adamları ve esnaflarına teşekkür ediyorum. Onların sayesinde okuldaki tüm sınıfları yeniledik” dedi.

“ENGELLİLERE YÖNELİK SPOR MERKEZİ “

Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak  “Engelleri Sporla Kaldıralım” projesi kapsamında engelli öğrencilere yönelik kondisyon merkezi açtıklarını belirten Henden, “2015 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Desteklenen “Engelleri Spor İle  Kaldırıyoruz” adlı bir proje hazırlamıştık. İlgili Bakanlık tarafından onaylanan projenin ardından MYO bünyesinde oluşturduğumuz spor salonumuza spor aletlerimiz yerleştirerek hizmete açıldık. Bu Okulumuzun öğrencilerini yanı sıra engelli kardeşlerimiz ve öğrencilerimizde spor yapma imkanı bulacaklar. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

“ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KONSERLER “

Öğrencilerin sınavlar öncesinde moral ve sitres atmalarını sağlamak amacıyla bir dizi konserler düzenlediklerini belirten Henden, “BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak amacımız öğrencilerimizin sosyal etkinliklere katılımının yanı sıra, onların daha moralli bir şekilde sınavlara girmelerini sağlamaktır. Bu anlamda çeşitli konserler düzenledik. Bu tür etkinliklerimizi belirli aralıklarla gerçekleştireceğiz. Ben bu vesile okulumuzda konser verilmesine katkıda bulunan başta BEÜ Rektörümüz Prof.Dr. Mahmut Özer olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“TANIŞMA VE ORYANTASYON TOPLANTISI”

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilere yönelik tanışma ve oryantasyon toplantısı düzenlediklerini belirten Henden, bu toplantıları her akademik yılının başında düzenleyeceklerini söyledi.

Henden, Alaplı MYO’yu tercih eden öğrencilerle gurur ve onur duyduklarını belirterek,” Alaplı MYO’ Avrupa Birliği diploma eki etiketine sahip sayılı üniversitelerinden BEÜ’nün Yüksekokuludur. Bununla da onur ve gurur duyuyoruz. Bizlere bu imkanı sunan BEÜ Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e şükranlarımı sunarım” dedi.

“KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI”

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak kan bağışı kampanyalarını geleneksel hale getirdiklerini ve yılda 2 kez kan bağışı kampanyası düzenlediklerini kaydeden Henden, “Biz Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak yılda iki kez kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Öğrencilerimiz gerçekten den sosyal sorumluluk örneği gösteriyorlar. Öğrencilerimiz kan bağışına gerçekten de çok duyarlı, ve biz öğrencilerimize kan bağışının önemini anlatıyoruz. Kan bir gün herkese lazım olacaktır. Ben öğrencilerimle her zaman gurur duyuyorum. Gerek sosyal sorumluluk projeleri ve gerekse düzenlediğimiz her türlü etkinliğimize destek veriyorlar” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ”

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu olarak Sosyal Sorumluluk Uygulamaları Dersi kapsamında birçok önemli projelere imza attıklarını belirterek projelerde emeği geçen Müdür Yardımcılarına, öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Sosyal Sorumluluk Uygulamaları Dersi kapsamında örnek projelere imza atmaya devam edeceklerini dile getiren Henden, “Muhasebe, Gemi İnşa ve diğer bölümlerde okuyan öğrencilerimiz belli başlı birçok projeye imza attı” dedi.

AKADEMİK TOPLANTILAR,  KONFERANS VE  SEMİNERLER

Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden,  tarafından okulda düzenlenen  akademik toplantılar ve konferanslar, seminerler öğretim görevlileri ve öğrenciler için verimli oldu.

ALAPLI MYO’DA MEZUNLAR PİLAV GÜNÜ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu tarafından mezunlara yönelik bu yıl ilki gerçekleştirilen pilav günü etkinliğine eski ve yeni mezunlar büyük ilgi gösterdi. BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, Alaplı MYO olarak bugüne kadar mezun olan öğrencilere yönelik geleneksel olarak planlanan pilav günü etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Pilav gününü geleneksel hale getireceklerini belirten Henden,” Pilav gününde aralarında belediye başkanı, işadamları, gazeteci, asker, eğitimci gibi çeşitli meslek guruplarından mezunlar birbirleri ile tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu” dedi.

.

 

 

 

 

Bir Yorum Yaz