Paylaş

İNANILMAZ AMA GERÇEK ASGARİ ÜCRET 1.680 TL

Hükümetin 2017 yılı için belirlediği asgari ücret bu ilçede bin 404 lira yerine bin 680 lira olarak uygulanacak.

 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, hükümetin 1.404 lira yaptığı asgari ücreti, 1.680 lira olarak uygulayacaklarını açıkladı. Göreve geldiği günde önce işçilerin içerde birikmiş maaşlarını ödeme yoluna giden Başkan Tekin, “Göreve geldiğimizde asgari ücret 891 TL’ydi. Biz göreve devraldığımız andan itibaren içerde işçilerin biriken yaklaşık 5 maaş vardı. Hem içerde birikmiş borçları ödeme yoluna gitti hem de 891 TL. olan asgari ücreti 1.300 TL’ye çıkardık. Asgari ücret 1.300 TL olunca bizde en düşük maaşlar 1.580 TL’den ödenmiştir. Şimdi de hükümet asgari
Ücreti geçtiğimiz günlerde yüzde 8’lik zam yani net 1.404 TL olarak açıklamıştı. Hükümet ne açıklarsa açıklasın, biz 1.680 liradan aşağıya düşmeyeceğiz. Yani bizde en düşük maaşlar 1.680 lira olarak uygulanacak.”dedi.
“HER ZAMAN ALIN TERİNDEN YANAYIZ”
Her zaman alın terinden ve emekten yana olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Göreve geldiğimizde ilk işimiz, personelimizin birikmiş alacaklarını ödemek ve düzenli olarak maaşlarını vermek oldu. Bunun yanında taşeron işçilerimizin maaşlarını da yüzde 50’e varan oranlarda artırdık. Bütün çalışanlarımızın mutlu olması ve işlerinde verimli olabilmesi bizim temel amacımızdı. Bunda da başarılı olduk. Aynı şekilde devam edeceğiz. Hiçbir çalışanımızın içeride 1 lira alacağı yoktur. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Bir Yorum Yaz