Paylaş

SARIKAYA, RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

Saadet Partisi Alaplı ilçe Başkanı Ramazan Sarıkaya,” Bizler aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Acımızda aynı ağıdı yakar, sevincimizde aynı türküyü söyleriz. Ramazan bayramı bu sevincin, bu coşkunun, bu beraberliğin en büyük delilidir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

Ramazan Bayramı’nın İslam aleminin ortak sevinci olduğunu hatırlatan Sarıkaya, şunları söyledi:“Bu mübarek ayda Rabbimizin sonsuz nimetlerinin bir kez daha farkına vardık. Oruç’un sabrını, iftarın şükrünü yaşadık. Şimdi hepimiz bayrama kavuşmanın sevinci içindeyiz. Ülkemizde yaşanan terör saldırıları ve  İslam dünyasında yaşanan gelişmeler, bayramlar  sevinç ve paylaşma olsa da yüreğimizde açıyı ve hüznü yaşıyoruz,bu vesile ile tüm şehitlerimize Rahmet diliyor payı olanları lanetliyorum.

Ortadoğunun gayri meşru devleti,Beni-İsrail-Gazze de her Ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında  da yine kanlı saldırı yaparak ‘’Gazaba uğramış lanetlenmiş millet’’ olmanın gereği olan zalimliğini alçaklığını yine yapmıştır. yapılmış olan bu saldırı İslam ümmetinin birliğine vesile olacak ve hayal ettikleri Büyük İsrail kurulamayacaktır .Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bu hedeflerine ulaşamayacaklar. Çünkü Yer yüzünde er gür seda İslamın sesi olacaktır.Bundan dolayı Milli Görüş davamızın yılmaz erleri Ramazan ayı boyunca en büyük tepkiyi vermiş Müslüman kardeşlerinin yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bizler aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Acımız da aynı ağıdı yakar, sevincimizde aynı türküyü söyleriz. Ramazan bayramı bu sevincin, bu coşkunun, bu beraberliğin en büyük delilidir. Bu ümmet kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Maalesef nereden canhıraş bir feryat yükseliyorsa orası bir İslam ülkesi. Nerede kesif bir duman varsa orası bir İslam ülkesi. Nerede kan ve gözyaşı akıyorsa orası bir İslam ülkesi. Bu bayram yüreklerimiz;Ülkemizde meydana gelen olaylarda şehit olan vatandaşlarımızın ve  İslam alemindeki kardeşlerimizin acısıyla dolu. Gazzeli, Libyalı, Suriyeli, doğu Türkistanlı, açlıktan ölen Afrikalı çocukların, üzerlerine misket bombası düşen gazeli çocukların  hüznüyle buruk. Sevinçlerimiz yarım, coşkularımız eksik. Oysa bu dünyada herkese yetecek kadar yerde var, nimet de var. sorun hakkı değil gücü üstün tutan küresel sistemdir. Sorun batının sömürgeci anlayışıdır. Oysa adil bir dünyayı kurmak mümkün. Bunun için yapılması gereken birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Bizi biz yapan değerlere daha sıkı bağlanmaktır. Gücümüzü birbirimize karşı değil, birbirimizin yardımı için kullanmaktır. Daha adil bir dünya için yapılması gereken ilk şey İslam Birliği’ni kurmaktır. Biz yeryüzünde tek bir mazlum kalmayana kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Alaplı halkımızın ve bütün İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, huzur ve sağlık temennilerimle dareyn saadetleri diliyorum”

 

 

 

Bir Yorum Yaz