Paylaş

ÇATUROĞLU, ARMUTÇUK MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,” AK Parti olarak, maden ocaklarında iş kazalarının bir daha yaşanmaması için, madencilerimizin çalışma şartları, ücretleri ve iş güvenliği gibi konularda gerekli yasal düzenlemeleri yaptık. Bundan sonra da günün değişen şartlarına göre yeni düzenlemeler yapılacaktır” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 7 Mart 1983 tarihinde   Armutçuk Müessesinde yaşanan grizu patlaması sonucu yaşamını yitiren 103 maden şehidini andı.

Böyle faciaların bir daha yaşanmamasını dileyen Çaturoğlu, “7 Mart 1983 tarihinde Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 103 maden şehidimize ve bu güne kadar ülkemizin diğer maden ocaklarında hayatını kaybeden şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailelerine sabır diliyorum. AK Parti olarak, maden ocaklarında iş kazalarının bir daha yaşanmaması için, madencilerimizin çalışma şartları, ücretleri ve iş güvenliği gibi konularda gerekli yasal düzenlemeleri yaptık. Bundan sonra da günün değişen şartlarına göre yeni düzenlemeler yapılacaktır. Cenabı Allah bu gibi faciaları ve acıları bir daha ülkemize ve yaşatmasın diyor, maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”dedi.

 

Bir Yorum Yaz