Paylaş

NEFES KESEN OPERASYONLA YAKALANDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türkiye genelinde bir çok suçtan aranan ve cezaevinden firar eden mahkumu saklandığı evde kıskıvrak yakaladı.

Edinilen bilgilere göre, Alaplı’da iki market soygunu ve bir depodan 3 ton fındık hırsızlığı olaylarına karışan daha önce işlemiş olduğu çeşitli suçlardan dolayı Devrek Açık Ceza Evi’nde yatmakta iken firar eden mahkum Osman O. (25) Alaplı İlçesinde saklandığı evde Alaplı Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda yakalandı.
Türkiye genelinde arama ve yakalama kararı çıkarılan ve Bir yıldır Türkiye’nin her bölgesinde aranan Alaplı’ siteler bölgesinde iki market soygunu gerçekleştirdiği ve bir depodan yaklaşık 3 ton fındık ve Kdz. Ereğli İlçelerinde hırsızlık olaylarına karışan Osman O.(25) Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin çok yönlü ve başarılı bir çalışması sonucunda düzenlenen nefes kesen operasyonda yakalanarak göz altına alındı. Osman O. Emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece  tutuklanarak Kdz. Ereğli Açık Cezaevi’ne gönderildi.

Bir Yorum Yaz